Przedszkole-Zyndaki, Warpuny

Galeria grup

"29.09.2015 r. Wycieczka do Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie"
Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie to prywatna placówka, założona przez miejscowego kolekcjonera, Sławomira Trzeciakiewicza. Nasze dzieci miały przyjemność obejrzeć tą niezwykłą kolekcję, którą założyciel Muzeum gromadzi od kilku lat. Obecnie w muzeum jest około 50 pojazdów. Jej perełkami są pojazdy gąsienicowe. Dzieci widziały: idealnie zachowany, legendarny czołg T-34, czołg T-55, transporter MTLB ze stacją zagłuszania radiowego R-330P, transporter pływający PTS-M, ciągnik artyleryjski ATS oraz spycharka szybkobieżna BAT. Najstarszymi eksponatami są dwie ciężarówki GMC CCKW, wyprodukowane podczas II wojny światowej. Liczna jest kolekcja wozów dowodzenia, co ma związek z tradycjami miejscowej, nieistniejącej już, jednostki wojskowej - 9. Ośrodka Szkolenia Specjalistów Łączności.
Mrągowskie muzeum jest jedyną tego typu placówką w Polsce północno-wschodniej. Pojazdy są wyeksponowane na wolnym powietrzu, więc dzieci czynnie zwiedzały muzeum ,mogły je obejdzeć z bliska, do wielu z nich mogły wejść i poczuć klimat świetności pojazdów.

" Po zwiedzaniu muzeum dzieci udały się na pyszny, słodki poczęstunek do cukiernio- lodziarni "Iglo" na gofry z bitą śmietaną. Mniam....., było pysznie!!!

" ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ "SMERFY" 5-6 LATKÓW. "
Czas spędzony na zabawie z dzieckiem ma ogromny wpływ na jego prawidłowy rozwój emocjonalny. Wspólna zabawa buduje więź między dzieckiem a rodzicami, daje poczucie bezpieczeństwa, rozwija kreatywność i wzbogaca wyobraźnię dziecka. Dom wydaje się dziecku mniej ciekawym miejscem do dziecięcych szaleństw niż pobliskie podwórko czy plac zabaw. A wystarczy odrobina kreatywności i zabawa w domu będzie fantastyczną przygodą. Otwórzcie szuflady, szafy, odwiedźcie domowy strych i stwórzcie autorskie zabawki.
W przedszkolu zabawa trwa od rana, zajęcia to również zabawa !!!

" Jesienne dary w sałatce jarzynowej- wrzesień"
Sałatka w wykonaniu przedszkolaków to nic innego jak zabawa, pyszności i wspaniała nauka zdrowego odżywiania. Końcowy efekt nie trzeba opisywać- wystarczy popatrzeć!!!

Zabawa figurami może sprawić wiele radości i rozwinąć wyobraźnię.